Київ – Познань, 15 квітня 2025 року — відбувся Міжнародний науково-практичний круглий стіл «Формування систем управління і державної політики у сфері підвищення спроможності місцевих громад протидії надзвичайним ситуаціям: українсько-польський досвід» у рамках реалізації міжнародного проєкту НАТО «Підвищення спроможності місцевих громад протидії кризовим ситуаціям», виконавцями якого є науковці КПІ ім. Ігоря Сікорського та Познанської політехніки за участю Познанського повіту та Бучанського району.

Участь в урочистому відкритті заходу брали участь: проректор з міжнародних зв’язків Андрій Шишолін, декан факультету менеджменту та маркетингу Марина Кравченко; завідувач кафедри міжнародної економіки Сергій Войтко; декан факультету інженерії менеджменту Марцін Бутлевський; директор Департаменту безпеки та управління кризовими ситуаціями у Великопольському воєводському управлінні в Познані Даріуш Димек; директор Інституту управління та інформаційних систем Євген Ревтюк, доцент Інституту менеджменту та інформаційних систем, факультет інженерії менеджменту Оксана Ерделі, директор Відділу безпеки та управління кризовими ситуаціями Познанського повітового староства Павел Курош, начальник міського управління ДСНС  в м. Познані Яцек Міхаляк, перший заступник коменданта Міської поліції в Познані Лешек Стейніц.

Модератором круглого столу був співкерівник проєкту з української сторони професор Войтко Сергій, від польської сторони модератором виступила керівниця проєкту, доктор Ерделі Оксана. Під час круглого столу обговорення питань антикризового управління відбувалося у роботі двох секцій:

Секція 1. Антикризове управління під час війни: український досвід

Секція 2. Антикризове управління в мирний час: польський досвід

Під час дискусій обговорювалися: питання пошуку оптимальних інструментів для координації співпраці між місцевою владою, волонтерськими організаціями та міжнародними партнерами в кризовому управлінні місцевих громад; аналіз українського досвіду протидії російській агресії для підвищення стійкості місцевих громад; як змінився підхід до забезпечення стійкості громади перед обличчям постійного ризику ракетних і терористичних атак. Також зацікавленість викликали форми співпраці польських муніципалітетів з державним і приватним секторами для підвищення рівня ефективності управління кризою; досвід польської місцевої система врегулювання кризових ситуацій з метою підвищення стійкості громади до подій, пов’язаних із повномасштабним вторгненням Росії в Україну; поради науковців і практиків щодо врегулювання кризи в мирний час для посилення стійкості місцевих громад, виходячи з власного досвіду підтримки біженців з України та іншими формами підтримки. В обговоренні брали участь науковці КПІ ім. Ігоря Сікорського Ольга Боковець, Ярослава Глущенко, Тетяна Іванова, Олена Корогодова, Наталя Скоробогатова, Наталя Черненко, начальник юридичного відділу Обухівської міської ради Сергій Підлісний, начальник відділу БПР ДНП «Центр тестування» Валентина Биховченко. З польської сторони у дискусіях брали участь проф. Магдалена Вирвіцька, війт гміни Червонак Познанського повіту Великопольського воєводства Марцін Войтков’як, доц. Гжегош Дальке, доц. Томаш Евертовський, доц. Хуберт Войцеховський, керівник Відділу управління безпекою у міській гміні Мосіна Познанського повіту Великопольського воєводства Ярослав Добіцький, керівник Центру управління кризовими ситуаціями у гміні Тарново-Підгурне Познанського повіту Великопольського воєводства Анджей Гощинський.

За підсумками роботи Круглого столу було визначено основні напрями підвищення рівня ефективності системи антикризового управління в контексті підвищення спроможності місцевих громад протидії кризовим ситуаціям з врахуванням українсько-польського досвіду.