1 листопада 2018 р. для студентів 3-го курсу спеціальності “Міжнародна економіка” проведено майстер-клас на актуальну тему Start-up бізнесу, який вів операційний директор інноваційної української Start-up компанії SolarGaps Юрій Цверкун. Модератором зустрічі був доцент кафедри міжнародної економіки Серебренніков Б.С. п. Юрій розповів студентам про власний досвід та історію створення і розвитку компанії SolarGaps, що займається розробкою і виготовленням “розумних” фотоелектричних жалюзів, як елементу “розумного дому” (smart home). Спікер дав студентам низку корисних порад із власного успішного досвіду навчання та управління бізнесом, відповів на питання, які самі студенти заздалегідь приготували йому:
  1. Що надихнуло автора і вашу команду розробити SolarGaps та як взагалі зароджуються ідеї для Start-up бізнесу?
  2. Як вдалося отримати такі значні інвестиції за недовгий час? Які проекти можуть розраховувати на успіх на сайті фінансування проектів Kickstarter?
  3. Як ви зробили, що конкуренти не “перехопили” вашу ідею? Як захистили її від крадіжки?
  4. Чи відчувалася підтримка з боку уряду України?
  5. SolarGaps зареєстрована як українська компанія?
  6. Як починалося виробництво? Які рішення були прийняті щодо концентрації виробничих потужностей?
  7. Як вам вдалося увійти в ТОП успішних проектів в цій галузі?
  8. Чи правда, що SolarGaps бере участь у проекті розумного будинку Apple Home? Якщо так, то на якій стадії зараз ця співпраця?
Відгуки студентів-учасників зустрічі tsvierkun